Столовые сорта винограда
Столовые сорта
Бессемянные сорта винограда
Бессемянный виноград
Технические сорта винограда
Винные сорта
Book
Сопутствующая
продукция
Photo Chronicle
Фотохроника

Натчез

ІНСТРУКЦІЯ ПО ПОСАДЦІ ОЖИНИ

Посадка1.jpg Посадка3.jpg Посадка4.jpg
мал.1
мал.2
мал.3

Оптимальна відстань між рядами ожини 2 метра. Але при необхідності її можна ущільнити до 1,5м, або розширити. Відстань між кущами в ряду може коливатись від 0,5 до 3 метрів. Через півметра-метр висаджуються кущі ремонтантної ожини. Відстань між кущами у літніх сортів становить 1,5-3 метри. В домашньому садівництві краще дотримуватись двох-трьох-метрової відстані.
На родючих грунтах можна обійтись невеликою ямкою, необхідною для розміщення кореневої системи саджанця. Якщо грунт не досить поживний, то копають ями 60х60х60см. Верхній шар землі, пів’ями, необхідно викидати в одну сторону, землю з другої половини ями ─ в іншу сторону. У верхній шар землі додаємо 1 відро перегною, 1 відро піску (на чорноземі) , 1 літрову банку попелу. Все це необхідно ретельно перемішати і закидати на дно ями стільки, щоб до верху залишилося 15 см. Посадкова яма для літньої ожини готова. Для ремонтантної ожини краще готувати не окремі ями, а суцільну смугу шириною 60см і глибиною 40см. Глибина готової посадкової ями для ремонтантної ожини 10см.
Перед посадкою коріння саджанця бажано обрізати, залишаючи довжину не більше 10-15см. Буває, що саджанець вже має коріння саме такої довжини (обрізане під час викопки), тоді лише освіжіть зрізи. В процесі росту коріння почне розгалужуватись саме в пожівній суміші, якою Ви заповнили в яму. Коріння ремонтантних сортів, враховуючи особливий принцип посадки і росту, краще не вкорочувати.
Перед посадкою поставте рослину в воду, бажано дощову, приблизно на годину, додавши 1 столову ложку меду на відро води.
При посадці саджанець ожини ставимо в середину ями. Попередньо по центру ями насипаємо невеликий горбик. Рівномірно розправляємо коріння по дну ями (мал.1). І загортаємо землею так, щоб над корінням пласт грунту складав близько 5-7см (мал.2). Ремонтантну ожину висаджуємо по центру підготованої смуги. Розправляємо коріння переважною більшістю вздовж смуги і засипаємо землею (заздалегідь підготовленою поживною сумішшю) врівень землі (мал.3).
Пагони висаджених саджанців обрізаємо, залишаючи над рівнем землі 10-15см. І добре заливаємо водою.
Якщо посадка пізно-весняна, то мульчувати ожину бажано одразу (соломою, сіном, сипцем, агроволокном та ін.) При осінній і рано-весняній посадці мульчування відкладається на деякий час (приблизно до травня).
Щедрих Вам врожаїв!

Натчез