Столовые сорта винограда
Столовые сорта
Бессемянные сорта винограда
Бессемянный виноград
Технические сорта винограда
Винные сорта
Book
Сопутствующая
продукция
Photo Chronicle
Фотохроника

Обрезка 1 год

ОБРІЗАННЯ ТА УКРИВАННЯ ВИНОГРАДНОГО КУЩА

Про цілющі властивості винограду відомі давно. Древні греки та римляни застосовували цю ягоду для підвищення імунитету, лікування захворювань серця, печінки та нирок.
Популярність винограду пояснюється не лише його цілющими властивостями, але й вишуканим неперевершеним смаком.
Давно в минулому пора коли виноград вважався південною культурою. Кожен українець без зайвих зусиль може виростити на своїй ділянці виноградник і отримувати власний урожай солодкими виноградними гронами.
Деяких садівників лякає факт необхідності укривання виноградного куща на зиму. Дійсно, більшість крупноплідних сортів витримують лише до 22-24 градусів морозу.
Та підготовка виноградного куща до зими не займе багато часу.
Восени 90% лози зрізається. Ті пагони, що залишилися, нахиляються до землі і фіксуються шпильками. Зверніть увагу на те, що класти лозу безпосередньо на землю не можна. Під лозу підмощують дерев`яні чубки або дошку. Зверху кущ накривають металевою сіткою. Можна використати сітку для армування кладки, вигнувши її дугою, або дерев`яний каркас. На сітку кладеться поліпропіленовий мішок з-під цукру або крупи. Боки і торці такого укриття присипаються землею, щоб мішок не здуло вітром. Зверху, крім мішка, виноградний кущ нічим не прикривається.
Ще легше кущ відкрити весною. Знімаєте мішок з сіткою і підв`язуєте пагони до шпалери. Це займе не більше 10 хвилин.
Осінь – сприятлива пора для посадки винограду. Та пам`ятайте, купувати саджанці необхідно у прямого виробника.Обрезка

Прикрывание